A SEO (a keresőmotor-optimalizálás rövidítése) az a gyakorlat, amelynek során a webhelyet úgy alakítjuk át, hogy az magasabb helyezést érjen el a keresőmotorokban, például a Google-ban.
Ha webhelyed nem szerepel olyan magasan a rangsorban, mint szeretnéd, itt az ideje, hogy alaposan átgondold a SEO-stratégiádat.
A kipróbált és bevált, valamint az új SEO-eszközök megkönnyítik a webhely tulajdonosok számára, hogy megtalálják, mit kell tenniük ahhoz, hogy az elsők között maradjanak.
Mi az a SERP a SEO-ban?
A keresőmotorok találati oldalai olyan weboldalak, amelyeket a felhasználóknak akkor tálalnak, amikor egy keresőmotor, például a Google segítségével keresnek valamit az interneten. A felhasználó beírja a keresőkérdését (gyakran kulcsszavaknak nevezett konkrét kifejezésekkel és szavakkal), amire a keresőmotor egy SERP-t (Search engine results pages) mutat be neki.
Mik azok a SEO-eszközök?
A SEO-eszközök adatokat és figyelmeztetéseket szolgáltatnak weboldalad általános állapotáról és sikeréről.
Segítenek feltárni a lehetőségek területeit, és azonosítani a gyengeségeket vagy problémákat, amelyek megakadályozhatják a rangsorolást és a láthatóság megszerzését.
Ahogyan a tényleges eszközöknek is mindegyike meghatározott szerepet tölt be, ugyanez igaz a SEO-ban is.
Vannak olyan SEO-eszközök, amelyek segíthetnek neked és ezeket :
- Analitika
- Kulcsszókutatás
- Linkek
- Helyi SEO
- Mobil SEO
- On-page SEO
- Kutatás
- Rangsorellenőrzés
- Oldalsebesség
- WordPress SEO
A SEO-eszközök hihetetlenül hasznosak – de meg kell érteni, hogyan kell használni őket, hogy a legtöbbet hozhassuk ki belőlük.
Van még néhány olyan eszköz is, amely az imént említett területeken kívül másban is segíthet, így inkább egy átfogó képet kaphatsz a SEO-teljesítményedről.
Szükséged van SEO-eszközökre?
A rövid válasz: Igen.
Képzeld el, hogy megpróbálsz egy asztalt építeni kizárólag csak a kezdet használva.
Nem jutnál túl messzire, nem igaz? Valószínűleg nem.
Szerszámokra lesz szükséged – fűrészre, mérőszalagra, fúróra és csavarhúzóra, hogy csak néhányat említsek.
Nos, ha egy weboldalt akarsz építeni ugyan ez a helyzet.
Tudsz honlapot építeni, de szerszámok nélkül nem tudod:
- Hányan látogatják a weboldalad
- Hogy a látogatottság hogyan alakul
- Hogy vannak-e HTML-hibák
- Hogy hány linked van
- Milyen kulcsszavakat használhatnál, hogy több látogatót szerezz.
És még sok minden mást.
Mik a legjobb ingyenes SEO-eszközök?
Ha szeretnél javítani a tudásod SEO területén, vagy szeretnél jobb eredményeket elérni alacsony, 0 forintos áron, akkor itt van 110 legjobb ingyenes SEO eszköz, amit érdemes használnod.
Ingyenes SEO analitikai eszközök
1. Google Analytics
Kezdjük mindjárt a legismertebbel, a Google Analytics egy felbecsülhetetlen értékű forrás, amely gyakorlatilag nélkülözhetetlen minden SEO-val komolyan foglalkozó marketingszakember számára.
Rengeteg hasznos adatot szolgáltat a webhelyekről, például a webhelylátogatások számát, a forgalmi forrásokat, demográfiát stb.
A Google Analytics részletes információi segítségével a digitális marketingesek finomíthatják tartalmi stratégiájukat, és kideríthetik, mi működik és mi nem.
A Google Analytics az egyik legjobb ingyenes SEO-eszköz, amelyet minden digitális marketingesnek használnia kell.
2. Data Studio
A Google Data Studio lehetővé teszi a különböző forrásokból, például a Google Search Console-ból és a Google Analytics-ből származó adatok egyesítését és megosztható vizualizációk létrehozását.
3. Keyword Hero
Kulcsszó adatok hiányoznak?
Bízd a Keyword Hero-ra, amely fejlett matematikát és gépi tanulást használ az üres helyek kitöltésére.
Ez a szolgáltatás havi 2000 munkamenetig ingyenes. A Keyword Hero jelenleg 90 napos ingyenes próbaverziót is biztosít.
4. Mozcast
A Mozcast nyomon követi a Google kereső algoritmusának kisebb-nagyobb változásait.
Mivel a Google évente több száz módosítást hajt végre, a legújabb fejleményekkel való lépéstartás segít abban, hogy mindent megtegyél azért, hogy jobb eredményeid legyenek.
5. Panguin Tool
A Barracuda Digital által biztosított Panguin Tool egy ingyenes SEO eszköz, amely segít megvizsgálni, hogy hatással vannak-e rád a Google algoritmusfrissítései.
Ha olyan forgalom csökkenést látsz, amely egybeesik egy frissítéssel, akkor valószínűleg megtaláltad a problémát, és máris nekiláthatsz a javításnak!
Ingyenes feltérképezési és indexelési eszközök
6. Redirect Path (Átirányítási útvonal)
A Redirect Path Chrome bővítmény a 301, 302, 404 és 500 HTTP státuszkódokat jelzi.
Emellett az ügyféloldali átirányításokat, például a meta és JavaScript átirányításokat is jelzi, így biztosítva, hogy minden átirányítási probléma azonnal feltárható legyen.
A HTTP fejlécek, például a szervertípusok és a gyorsítótárazási fejlécek, valamint a szerver IP-címe is megjeleníthető egy gombnyomással.
Továbbá, mindezen részletek a vágólapra másolhatók, hogy könnyedén megoszthatók vagy hozzáadhatók egy műszaki ellenőrzési dokumentumhoz.
7. Link Redirect Trace (Link átirányítás nyomon követése)
Használd ezt a Chrome bővítményt, hogy megbizonyosodj arról, hogy az összes link-átirányításod oda irányítja az embereket és a crawlereket, ahová szeretnéd, hogy menjenek.
8. Quick Click Website Audit
A Quick Click Website Audit egy könyvjelző stílusú bővítmény, amely számos, manapság leggyakrabban használt online SEO eszközre mutat linket.
Amikor egy linkre kattintasz, akkor kiveszi az aktuális oldal URL-címét, és betölti azt a kiválasztott eszközbe, így nem kell bemásolnod és beillesztened a linkeket az összes eszközbe. Ez naponta több tucatszor néhány másodpercet takarít meg.
9. Screaming Frog SEO Spider
Feltérképezi weboldaladat SEO hibákért.
Fedezd fel a HTTP fejléc hibákat, a JavaScript renderelési hibákat, a felesleges HTML-t, a feltérképezési hibákat, a duplikált tartalmakat és még sok mást a Screaming Frog SEO Spider segítségével.
10. Screaming Frog naplófájl elemző
Töltsd fel naplófájljaidat a Screaming Frog naplófájl-elemzőjébe, hogy megerősítsd a keresőrobotokat, ellenőrizd, mely URL-ek lettek feltérképezve, és tanulmányozd a keresőrobotok adatait.
11. SEOlyzer
Egy másik SEO naplóelemző eszköz, amely valós idejű adatokat és oldal kategorizálást biztosít.
12. Xenu
Az egyik eredeti ingyenes SEO eszköz, a Xenu egy crawler, amely alapvető webhely auditot biztosít, törött linkeket keres, és a többi szokásos gyanúsítottat.
13. Where Goes?
Nyomon követheted, hogy az átirányító URL-ek és a rövidített linkek hova mennek a „Where Goes” segítségével?
14. Check My Links
A Check My Links egy ügyes Chrome-bővítmény, amely átnézi a weboldaladat, és azonosítja az oldalon található minden egyes link státuszkódját – beleértve a törött linkeket is.
Az azonosítás után egyetlen kattintással átmásolhatod az összes hibás linket a vágólapra.
15. Robots.txt generátor
Egy pillanat alatt elkészítheted a helyes robots.txt fájlt, hogy a keresőmotorok tudják, hogyan kell feltérképezni a webhelyed.
A haladó felhasználók a Robots.txt Generator segítségével testre is szabhatják fájljaikat.
16. HEADMaster SEO
A HEADMaster SEO segítségével tömegesen ellenőrizheted az URL-címeket állapotkód, átirányítási állapot, válaszidő, válaszfejlécek és HTTP fejléc mezők tekintetében.
Az eredményeket valós időben kaphatod meg, rendszerezheted és tanulmányozhatod a megállapításaidat, és exportálhatod a munkádat CSV formátumba.
17. Keep-Alive Validation SEO Tool
Ellenőrizd az URL-címeket tömegesen – vagy egyesével -, hogy kiderüljön, a tárhelyed mennyire stabil és támogatja-e a tartós folyamatos kapcsolatot, ami gyorsabbá teszi webhelyed betöltését.
Ezzel az eszközzel ellenőrizheted, hogy a szervered milyen HTTP-verziót használ.
18. Hreflang címke generátor
Generálj hreflang címkéket, hogy a Google tudja, melyik nyelven vannak a weboldalad egyes oldalai. Ez lehetővé teszi a Google számára, hogy az adott oldalakat az adott nyelven keresse.
19. XML Sitemaps
Hozz létre egy webhelytérképet legfeljebb 500 oldalból ingyenesen, regisztráció nélkül.
Töltsd le az oldaltérképed XML-fájlként, vagy küldd el magadnak e-mailben.
20. BROWSEO
A BROWSEO segítségével megnézheted, hogyan néz ki webhelyed a keresőmotorok számára.
Alapvetően minden stilizálástól megfosztja weboldaladat, és megmutatja a mögöttes struktúrát. Ez segít kitalálni, hogy a Google botja esetleg nehezebben fér-e hozzá a webhelye fontos tartalmához.
21. SFAIK Screaming Frog Analyzer
A Screaming Frog crawl-adatok robusztus vizualizációja a Google Data Studio segítségével.
22. SEOWL Google Title Rewrite Checker (Google címújraírás-ellenőrző)
A Google Title Rewrite Checker lehetővé teszi, hogy ellenőrizd, valyon a Google átírja-e az oldalakcímét, lehetővé téve a Title Tag struktúra mélyebb elemzését.